Aktualności

Hotel MDM odzyska swój dawny blask źródło: www.nowawarszawa.pl, 2018-03-09

Właściciel Hotelu MDM przy placu Konstytucji, Hotele Warszawskie Syrena, zapowiada remont elewacji zabytkowego budynku. Przez lata obiekt był przykryty siatką reklamową, która go szpeciła.

Hotel MDM powstał w 1955 roku i od lat nie był remontowany. Prace renowacyjne przy elewacji rozpoczną się niebawem i potrwają do jesieni tego roku. Elewacja budynku będzie oczyszczona z zachowaniem detali i zdobień. Finalnie budynek będzie nawiązywał do socrealistycznego wyglądu z lat 50. XX wieku.  Renowacji będą poddane również płaskorzeźby i wszystkie detale zdobiące elewację budynku. Końcowy efekt remontu zobaczymy jesienią 2018 roku.

Modernizacja hotelu rozpoczęła się w 2013 roku. Wcześniej wyremontowano pokoje, a także część restauracyjną według koncepcji Justyny Smolec. Dominującymi kolorami stały się pomarańcz i szarość.

W ubiegłym roku na dachu hotelu powrócił pomarańczowy neon z napisem MDM, z których słynął plac Konstytucji. Neon zostanie wzbogacony  o boczny, kasetonowy baner, który zwieńczy fasadę budowli. Właściciel budynku zapowiada również  uporządkowanie identyfikacji świetlnej całego budynku pozostałych najemców:   Green Cafe Nero i Szwejka.

TAGI:

Przeczytaj także 
Copyright © 2011 - 2018 Conference Poland. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Regulamin i Polityka Prywatności