Aktualności

Hotel Constans w 2014 roku - nowy hotel w Białowieży źródło: , 2013-08-30

Za ok. miesiąc zakończy się pierwszy etap prac budowlanych przy realizacji trzygwiazdkowego Hotelu Constans w Białowieży. Wtedy też rozpoczną się prace instalacyjne. Inwestycja przebiega zgodnie z planem, choć jak zdradził w rozmowie z nami inwestor, Bogumił Klimiuk, właściciel firmy Constans Group z Hajnówki, w międzyczasie pojawiły się nowe pomysły rozbudowy obiektu. Uruchomienie hotelu planowane jest na pierwszy kw. 2014 r.

- Finalnie hotel zaoferuje więcej pokoi, czyli 35, a nie jak wcześniej zakładaliśmy 32. Dodatkowo wpadliśmy na pomysł aranżacji zadaszonego patio, w którym będzie można organizować różnego rodzaju eventy – powiedział Bogumił Klimiuk.

 

Hotel będzie posiadał ruchomą, jednoosobową kapsułę relaksacyjną, która zainstalowana w specjalnie zaprojektowanym pomieszczeniu, wykorzystując efekt trójwymiaru i prądy powietrza będą wywoływać efekt fruwania w chmurach, przy czym ruch będzie sprzężony z muzyką.

 

Pomysł na takie rozwiązanie znaleźliśmy w amerykańsko-niemieckim konsorcjum. Koszt urządzenia to ponad 100 tys. euro. Przy wniosku o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej punktowana była innowacyjność a te urządzenie jest innowacyjne w skali całego świata.

 

- Rok temu otrzymaliśmy pozytywną decyzję w sprawie przyznania dotacji, prawie 6 mln zł – tłumaczy Bogumił Klimiuk.

 

Nowy hotel w Białowieży

 

Inwestor szacuje koszt całego projektu na 16 mln zł. Trzygwiazdkowy hotel powstanie na działce o powierzchni 8 tys. mkw., której wartość to ok. 2 mln zł. Budowa hotelu pochłonie ok. 14 mln zł. Obiekt tworzyły będą dwa budynki połączone ze sobą szklanym łącznikiem. W części hotelowej rozlokowanej na trzech kondygnacjach znajdzie się 35 pokoi, w tym dwa apartamenty, jednostki familijne i pokoje dla osób niepełnosprawnych. Łącznie ok. 100 miejsc noclegowych. Ze względu na metraż w pokojach dwuosobowych będzie możliwość ustawienia dostawki. Obiekt będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

- Przeprowadziliśmy pod tym kątem badania, z których wynika, że większość obiektów hotelowych na Podlasiu nie jest wystarczająco przygotowanych na przyjęcie gości, którzy mają problemy z poruszaniem się - zaznacza Bogumił Klimiuk.

 

W drugim budynku zostanie zlokalizowana strefa rekreacyjna. Na poziomie "-1" znajdą się: basen z atrakcjami, gabinety spa i masażu, fitness, siłownia oraz kapsuła relaksacyjna. Na poziomie "0" będzie wejście do obiektu, recepcja oraz dwie restauracje. Jedna - na ok. 70 osób, druga będzie mogła przyjąć 80 klientów. Sale restauracyjne będą mogły być połączone. Z kolei na poziomie "+1" znajdą się dwie sale konferencyjne mogące pomieścić ok. 150 osób, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt audiowizualny jak również zaplecze sprzętowe mogące sprostać wymogom organizacji nawet najbardziej wymagającego eventu. Na tym samym poziomie znajdzie się również pub z salą telewizyjną, dwie kameralne sale konferencyjne, bawialnia dla najmłodszych gości oraz pomieszczenia biurowe.

 

- Nastawiamy się na średnio zamożnego gościa, zarówno firmowego jak i indywidualnego. Nasze ceny będą konkurencyjne do tych, jakie posiadają sąsiednie Hotele. Mamy przy tym pewność, że zapewnimy pakiet usług i jakości, jakiego inni nie mają - zapewnia Bogumił Klimiuk. - Za działką, na której stanie obiekt rozciąga się już strefa Natury 2000 Puszczy Białowieskiej. Zieleń ostatniego w Europie lasu pierwotnego będzie praktycznie „wchodzić” do naszego Hotelu. Elewacja hotelu wpisze się w naturalne otoczenie i charakter Białowieży, w elewacji zewnętrznej wykorzystany zostanie naturalny kamień i drewno. Co do wnętrz, to również będą one nawiązywały do okolicy, chcemy jednak aby był to obiekt nowoczesny lecz nawiązujący do tradycji regionu - podkreśla inwestor.

 

 

źródło: Horecanet.pl, 14.06.2013

 

TAGI:

Przeczytaj także 
debuging
Copyright © 2011 - 2021 Conference Poland. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Regulamin i Polityka Prywatności